Alma Lama: Sikur Zvicra, njëjtë edhe Kosova duhet të ndalojë mbajtjen e burkës dhe të islamit?

Ish-kandidatja për deputete nga radhët e LDK’së, Alma Lama, ka komentuar vendimin e Zvicrës për ndalimin e mbajtjes së burkës dhe nikabit në ambiente publike.

Ajo u shpreh se të njëjtën rrugë duhet ta ndjekë edhe Kosova, shkruan Gazeta Express.

“Ne Diten Nderkombetare te Gruas vlen te theksohet se Zvicra e ndaloi mbajtjen e burkas ne vendet publike. Te njejten duhet te beje edhe Kosova”, ka shkruar ajo në ‘Facebook’.

Zvicra do të ndjekë rrugën e Francës, Belgjikës dhe Austrisë për ndalimin e burkës dhe nikabit në hapësira publike.